זוגיות ומשפחה


מה זאת אהבה?

כל זוג מייחל להגיע למצב שבו ירח הדבש שלו ימשך לנצח. מימוש שאיפה זו כרוך במעבר על מכשולים לא מעטים ובדילוג על פני מהמורות, המצויות לרוב בדרך החיים המשותפת.
אורח החיים הזוגי המתנהל על פי היהדות, עלום הוא ונסתר מעיניהם של רבים מבני דורנו. המסך החוצץ בין מסגרת חיים זו ובין אלו שלא היכירוה, מסתיר סגולות ומעלות רבות המצויות בה.

את ואני - תקשורת חיובית

מערכת יחסים רגשית תקינה בין בני זוג תלויה ברמתם הרוחנית. ככל שלמדו השניים להתגבר באופן מושלם יותר על אנוכיותם, כך תהיה המערכת שביניהם תקינה יותר. האושר במסגרת הנישואין תלוי בגורם יסודי – שכל אחד מבני הזוג יחוש שזולתו מסור אליו.

נישואין
יפה לך ורוד

'מזל טוב, נולדה בת'.
האומנם משנה מה נולד, בן או בת? האם מין התינוק קובע רק מה נלביש לו, תכלת או ורוד? האם יש לכך השפעה על הדרך שבה נגדל ונחנך את התינוק שזה עתה נולד? כלום מינו של האדם מהווה שיקול בהחלטות החיים: מה ללמוד, במה לעבוד, כמה ומתי, מתי להתחתן וכיו"ב?

מתחת לפני המים

עבור ה'ראש המודרני', הנהגות אלו עלולות להישמע מוזרות. פרק זה במסורת היהודית כה זר וכה שונה ממה שהורגלנו אליו, עד שקיימת נטייה להבין אותו בצורה בלתי נכונה.
לכן, זה המעוניין להנות מהיופי הנמצא מתחת לפני המים, מוטל עליו לצלול עמנו אל מתחת לפני המים, כדי להבין לאשורה את התפיסה העמוקה של התורה, בהקשר לקשר הזוגי במישור הגופני, הרגשי והרוחני כאחד.

איש ואשה והאהבה שביניהם
הקשר הגופני בטהרתו
מקווה - מה באמת קורה שם?
בניית אתרים