נבואות והתגשמותן

נבואות והתגשמותן

אילו מצאנו מגילת קלף עתיקה בת אלפי שנים, מה רבה היתה הפתעתנו, לו נכתב בה תיאור של התרחשויות שאירעו לאחר מכן, בהיסטוריה העתידית, כולל פרטים שהתרחשו בימים האחרונים.
אך רגע... מגילה עתיקה זו מצויה בידינו! בספרי התנ"ך נכתבו נבואות לעתיד. למרבית הפלא, הנבואות נכתבו מראש, והתאמתו בצורה מדוייקת ביותר.

עידן חדש

הזעזוע שפקד את העולם עקב אירועי יום ה-11 בספטמבר היה עמוק. ההלם היה פתאומי ומשתק. אמנם היו מלחמות רבות בעבר, מהן נוראות ואכזריות, אך תמיד זרם המידע על אודותיהן בהדרגה והמוח האנושי התרגל אט אט למאזן האימה.
האדם חייב לשאול את עצמו האם כל הענין מהווה רק אפיזודה חולפת בעולם מודרני ויציב, חומרני וחזק, עולם שלא ניתן לזעזע את יסודותיו? או שמא החלה קריסת מערכות, ומתחיל עידן חדש בהיסטוריה העולמית?

הפלא הגדול בהיסטוריה

ההיסטוריה זורמת בקצב מואץ. העולם מתקדם ומשתנה – תרבויות פורחות, מתנוונות ונכחדות; אימפריות קמות, צוברות עוצמה ושוקעות; עמים חדשים עולים על בימת ההיסטוריה, משחקים תפקיד מזערי או ראשי ונמוגים אל ערפילי הזמן: אישים רבי השפעה נשכחים; שינויים ותמורות ללא הרף בתולדות האומות.
למרות הכל, עם אחד אינו משתנה, אינו נעלם, אינו נכחד. הוא ניצב , מזדקר לעין, מתעקש לרשום את שמו בכל אחד מדפי ההיסטוריה, הוא אינו בן תמותה. זהו העם היהודי!

בניית אתרים