דורות הולכים ודורות באים. יחד עימם משתנים האתגרים שבפניהם עומדים ההורים. הקשיים המצויים כיום במסגרת המשפחתית, אמנם אינם נובעים כולם ממשברי התקופה האחרונה, אך יחד עם זאת, בנוסף לקשיים שהיו מאז ומעולם, נוסף בדורנו קושי גדול, והוא: צורת החיים!

החינוך חייב לעמוד היום בראש סדר העדיפויות, ושומה על כל מי שעיניו בראשו ורגש אחריות פועם בליבו, להשקיע יותר מחשבה, התבוננות, זמן וכוחות בנושא זה.

מאבקי כוח בין בני זוג והשפעתם על הילד
אין לנו אפשרות, ואיננו צריכים לשנות את בן הזוג. עלינו לשנות את אשר ביכולתנו. ביכולתנו לשנות רק פינה אחת ביקום – את עצמנו.

הילדים – מדד להצלחת ההורים?
תפיסת העולם שבה רק ההצלחה חשובה, ואילו לתהליך עצמו אין ערך, וכל הישג שהוא פחות ממאה אחוזים אינו הישג, תגרום לילד לברוח מאתגרים.

"חנוך לנער על-פי דרכו"
אנו צריכים לראות בילד אדם עצמאי וייחודי שיש לכבדו ולאהוב אותו בהתאם לטבעו ולתכונותיו. לא רק לאפשר לו להיות שונה, אלא להאמין בו ולהעריך אותו באמת ובתמים.

עיצוב אישיות ולא רק הקניית ידע
מבט אמיתי יגלה כי חינוך אמיתי פירושו – עיצוב אישיותו של החניך, הקניית ערכים, הפנמת תכונות נפש מתוקנות ודרכים להתמודדות עם קשיים ועם אתגרים בחיים.

זמן שווה כסף
את כל הבעיות החינוכיות, הלימודיות וההתנהגותיות ניתן להניח על משטח האשמה המודרני והעכשווי – לחץ! הבעיה זוהתה באופן ודאי ומוחלט.

נגישות לעבודה שווה מוניטין

הקורבן של הקריירה: זמן לילדים
פנאי לילדים הוא מוצר חדש שהתווסף למדפי הפסיכולוגיה החינוכית בשנות האלפיים, בשל עדכון שלילי של התא המשפחתי בגרף הצונח, וממשיך לצנוח, כאילו הוא חסר תחתית.

אוצרות או צרות
אם רק נרצה, נמצא את האוצר אצלנו בבית, בחדר הילדים. אנו רק צריכים לרצות, להשקיע, להתאמץ ולשים אותו במקום הראשון בסדר העדיפויות שלנו.

אמא קוקייה

זמן איכות
הורה בעל חשיבה נכונה וישרה, ישקיע בילדיו את הנשמה ויעשה כל מאמץ לפנות לעצמו פנאי לשהות במחיצתם, והם חשים בכך.

בריחה מאחריות
הריצה המשונה ליועצים, למטפלים ולפסיכולוגים, נובעת מחוסר ביטחון עצמי של ההורים בהצלחת חינוך ילדיהם. או אז הם מנסים לגבות את עצמם בהסכמת איש מקצוע כזה או אחר, לגיבוי הכשלון שאולי יבוא.

להשקיע את הנשמה (ולא רק את הכסף)
אבא שמקשיב, אמא שצועדת איתו, הורים ששמחים איתו, כואבים איתו, זהו ילד שחש שאוהבים אותו באמת ומחנכים אותו.

 

בניית אתרים